Визначити розмір

Незважаючи на багатий арсенал, який пропонує дитячий одяг маленьким модникам і їх батькам, підібрати підходящу річ буває дуже складно. Проблема особливо актуальна, якщо гардероб комплектують за допомогою онлайн-покупок або відвідуючи звичайні магазини, але у відсутності сина чи доньки. Полягає вона в підборі оптимального розміру.

Щоб придбання не виявилося помилковим, перед оформленням заявки або походів по бутіках, варто виміряти параметри дитини. Як здійснити операцію і які «підводні камені» можуть чекати батьків, які шукають відповідний розмір дитячого одягу, розповість ця стаття.

Як зробити виміри

Процедура зняття мірок повністю залежить від віку дитини. Поки малюк не почав ходити, для правильного підбору елементів гардероба потрібно всього два параметри - ріст і обхват грудної клітини. Причому друга характеристика важлива тільки для хлопців, які значно більші своїх однолітків.

Щоб виміряти зріст дитини правильно, знадобляться м'яка сантиметрова стрічка і гладка поверхня з рівним краєм.

Алгоритм вимірів

Дитину потрібно укласти на спинку на рівній поверхні, наприклад, на пеленальному столику. Причому п'ятки повинні знаходитися врівень з краєм цієї поверхні.

Немовлята часто тримають ніжки зігнутими в колінах. Для точних вимірів їх необхідно випрямити. Якщо малюкові така маніпуляція не до вподоби, просто додайте до результату вимірів 3-4 см.

Вимірювати дитину необхідно від маківки до краю стола. Другий варіант - відзначити місце, на яке припадає маківка, книжкою, коробкою або яскравим клейким стікером і від розмітки робити замір. Цей спосіб дозволяє звести дискомфорт немовляти від стомлюючої дії до мінімуму.

Виміряти обсяг грудної клітини ще простіше. Досить оперезати малюка на вдиху так, щоб сантиметр проходив по рівню сосків. Однак потрібно пам'ятати, що зайвий натяг вимірювальної стрічки призведе до помилкового результату. Одяг, куплений по отриманим параметрам, виявиться тісним і буде сковувати рухи маленького власника.

Розмір дитячого одягу: виміри хлопців 1-3 роки

Дитина починає ходити, а значить, з'являються нові вимірювальні можливості.

Важливими залишаються ті ж параметри - обсяг грудей і зріст. Але для вимірювання потрібно не укладати дитину, а поставити її біля стіни або дверного косяка. Після цього слід відзначити точку врівень з маківкою маркером або стікером. Далі заміряють довжину від позначки до підлоги. Як інструмент підійдуть кравецька стрічка або довга лінійка.

Приблизно до чотирьох років діти майже не відрізняються комплекцією від ровесників. Є тільки незначна різниця в рості. Однак індивідуальні генетичні особливості теж слід враховувати.

Якщо малюк великий або навпаки, маленький для свого віку, необхідно виміряти не тільки зріст і об'єм грудей способом, описаним вище.

Для того щоб не помилитися з розміром для великого малюка, виміряйте також обсяг стегон і живота на видиху. Стегна вимірюють так, щоб стрічка проходила по самим опуклим точкам сідниць. Зона для обміру живота - трохи вище пупка.

Важливо стежити, щоб вимірювальна стрічка не оперізувала малюка занадто сильно і щоб він сам не втягував живіт в процесі зняття мірок. На відміну від дорослих, діти ще не втратили навик дихання животом. Тому підібраний розмір дитячого одягу не повинен перешкоджати природному притоку кисню.

Як виміряти дитину 4-15 років

З віку 4-5 років у дітей проявляються індивідуальні анатомічні особливості, пов'язані із:

  • статтю;
  • генетикою;
  • гормональним фоном;
  • харчовими звичками;
  • швидкістю обміну речовин.

Тому розмірна сітка для дітей цих вікових груп вельми широка. Тепер мірки, необхідні для підбору одягу, мають той же алгоритм, що і виміри для дорослих.

Для з'ясування відповідних розмірів дитину одягають в тонку білизну (труси, майка, сорочка) і ставлять на рівну поверхню. Зріст вимірюють раніше описаним методом.

Найчастіше, крім росту, необхідно виміряти довжину:

  • всього виробу;
  • рукава;
  • штанів.

Ще однією величиною, яку необхідно знати, щоб вибрати зручні штани або штани, є глибина посадки. Також не варто забувати про обсяг стегон, талії та грудей.

Розмір дитячого одягу: штани

Щоб правильно підібрати брюки або джинси на хлопчика чи дівчинку, в першу чергу, потрібно дізнатися обсяг талії майбутнього володаря речі. Для цього сантиметровою стрічкою оперізують торс в самій вузькій частині - під ребрами.

Якщо штани підбирають «віддалено», слід виміряти довжину пояса предмета одягу в застегнутому стані. Бажано при цьому розкласти штани на плоскій поверхні. Потім варто порівняти отриманий показник з напівобхватом талії дитини. Для цього фактичний обсяг талії ділять на два.

Наприклад, якщо цей параметр дорівнює 40 см, то в пору будуть штани з поясом 22-23 см. «Зайві» 2-3 см стануть гарантією того що син або дочка зможуть вільно рухатися, дихати, одягати під штани додаткові утеплювачі - колготки, підштаники.

Наступний параметр - ширина стегон. Їх обсяг визначають за найширшій частині. Зазвичай точка заміру розташовується на відстані 18-25 см від талії (в залежності від довжини торса).

Довжина штанини також важлива. Її міряють від пояса з зовнішньої сторони до краю штанини. Звичайна довжина демісезонних брюк - до таранної кісточки на нозі або трохи нижче.

Також заміряють довжину внутрішнього шва - від промежини до нижнього краю штанини.

Говорячи про глибину посадки, можна виділити три типи:

  • висока;
  • середня;
  • низька.

При виборі брюк варто орієнтуватися на уподобання дитини і особливості фігури.

Найбільш оптимально - взяти штани, які він регулярно носить і які добре сидять, і визначити посадку по ним. Для цього міряють відстань від нижньої частини шва-розвилки до верхнього краю передньої частини пояса.

Розмір дитячого одягу: як визначати для блузок, сорочок і светрів

Для цих елементів гардеробу важливі такі параметри, як обсяг шиї і грудей, а також довжина рукава і всього виробу.

Обсяг шиї важливо знати, вибираючи для дитини светр або сорочку. Щоб визначити коло шиї, замір починають з її основи, проводячи стрічку спереду над яремною западиною.

Параметри грудей вимірюють по самим опуклим точкам (соскам). А вибираючи сорочку або светр, орієнтуються на її напівобхват.

Довжину рукава заміряють від плечового шва по зовнішній стороні руки до лінії зап'ястя, якщо потрібно підібрати речі з довгим рукавом, або до бажаної довжини для літніх предметів одягу. До довжини рукава варто додати припуск 2-3 см, щоб дитина змогла вільно піднімати і опускати руки, жестикулювати.

Довжину всього виробу найкраще визначати по спинці - від сьомого шийного хребця до бажаної довжини туніки, светри, футболки або топа.

Заміри під головні убори

Шапочка або панамка, як і будь-який інший предмет гардероба, не повинні занадто здавлювати голову дитини а також сповзати на очі. Надто тісний головний убір може спровокувати не тільки дискомфорт, але і досить сильні головні болі. А дуже вільний елемент верхнього одягу буде постійно закривати огляд, змушуючи малюка відволікатися від ігор, щоб поправляти його.

Щоб дізнатися, якого розміру шапка або кепка необхідні вашому сину чи дочці, потрібно виміряти окружність голови. При цьому стрічка повинна проходити по лобі над бровами і через найбільш виступаючу точку на потилиці. Важливо пам'ятати про надто натягнуту сантиметрову стрічку.

Однак літній головний убір може бути дещо менше демісезонного або зимового. Літні панамки і кепки для малюків шиють з щільної бавовни, яка трохи розтягується при носінні.

Якщо вибір зупинився на кепці, краще вибрати модель з регульованою шириною. Регуляторами можуть бути гумка, кнопка або спеціальна пластикова застібка на потилиці. Кепки такого формату малюк зможе носити кілька сезонів.

Розмір дитячого одягу: підбір курток, шуб і пальто

Демісезонний або зимова верхній одяг - один з найважливіших елементів гардеробу. Підходити до її покупці потрібно дуже відповідально, оскільки цю річ батьки напевно розраховують придбати на кілька сезонів.

Завжди є спокуса купити куртку або пальто синові або дочці на виріст - більше, ніж на один розмір. Але така помилка призводить до того, що дитина мерзне в одязі сильно не за розміром. З надто вузькими моделями відбувається той же ефект. Прошарок повітря виявляється або недостатньою, або занадто великий.

Щоб підібрати куртку або пальто правильно, знадобляться всі метричні дані:

  • об'єм грудей, талії, стегон, бажано шиї;
  • довжина виробу повністю і рукава.

Додатково необхідно виміряти ширину плечового пояса. Куртка, вузька в плечах, не дасть дитині вільно рухатися і буде задиратися при кожному жесті, особливо при підйомі рук вгору.

Щоб визначити ширину плечей, потрібно поставити дитину на рівну поверхню і виміряти відстань від одного плечового шва до іншого. Сантиметр при цьому слід тримати строго горизонтально.

Для більш точного підбору верхнього одягу можна заміряти і ширину спини. Кравецьку стрічку проводять по виступаючих точках лопаток. Сантиметр розташовують горизонтально і не заводять під пахви. Батьки повинні стежити за тим, щоб дитина не зігнувся і не горбився в процесі зняття мірок.

Найкраще вибирати пальто або куртку разом з дитиною. Причому для примірки йому слід надіти той одяг, який він ймовірно буде найчастіше носити взимку або восени.

Куртку або пальто завжди слід брати на один розмір більше. Це створить необхідний повітряний прошарок і дозволить надіти під верхній одяг навіть дуже теплі речі. Якщо батьки хочуть купити верхній одяг на кілька сезонів, варто звернути увагу на моделі з регульованою шириною напульсники на рукавах і затяжками на талії. Манжетним регулятором в дитячих куртках часто виступають липучки, а обсяг талії регулює гумка або шнур.

Розмірна сітка дитячого одягу: що слід знати

Виробники різних країн використовують відмінні позначення розмірів. Наприклад, європейська таблиця розмірів дитячого одягу починається з позначки 50, тоді як в країнах СНД початковий показник - 18. При цьому мова йде про моделі для новонародженого зі зростом 45-50 см.

Цікаво, що для немовлят 51-56 см вітчизняні виробники запропонують той же 18 розмір із зазначенням по зросту на бирці. В Європі ж для подібних параметрів прийняте маркування 56. Європейський розмір дитячого одягу має ростовой крок 6 см. Початкова відмітка - 50, а найбільша - для дітей 13-14 років - 158. Коли підліток переростає цей показник, йому пропонують дорослі розміри.

В нашій сітці розмірів фінішна маркування - 40. Такий одяг розрахована на підлітків, зріст яких - 153-158 см. Ростовий крок для виробників з України та країн СНД дорівнює 5 см.

Китайські виробники маркують одяг за віком маленьких споживачів. Одяг для хлопчиків і дівчаток до двох років позначається числом прожитих місяців (12, 18, 24). Після 24 місяців маркування стає річним.

А купити, наприклад, сукню або джинси на дівчинку на американському або британському сайті буде ще складніше. Розмір дитячого одягу в цих країнах ділиться на три категорії:

  • Новонароджений (бебі). Одяг розрахована на дітей до року і має маркування за кількістю місяців.
  • Малюк (тоддлер). Для дітей у віці від року до чотирьох з маркуванням 2T, 3T і т.д.
  • Дитина (інфант). Широка розмірна сітка для дітей від п'яти до 18. Маркування може відповідати віку або бути міжнародної (від XS до XL).

Для зручності батьків складена таблиця дитячих розмірів.

Також ви можете подивитися коротке відео про те, як виміряти дитину і визначити розмір дитячого одягу.